Intro

Dlaczego 1xBet jest zakazany w Rosji?

1xBet запрещена в России
1xBet jest jednym z najbardziej popularnych bukmacherów nie tylko w byłym Związku Radzieckim, ale również w innych częściach świata. Dziś z usług firmy korzystają miliony obstawiających, a liczba ta rośnie z roku na rok. Jednak nie wszyscy użytkownicy z krajów postsowieckich mają dostęp do strony internetowej biura. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy przeanalizować sytuację z zakazem działalności 1xbet w Rosji oraz przedstawić sytuację na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.

Logo 1xbet
100% bonus do 100 EUR

1xBet rejestracja1xBet rejestracja

Najlepszy alternatywny bukmacher, jeśli 1xbet nie działa w Twoim kraju:

Dlaczego 1xbet jest zakazany w wielu krajach?

W artykule „1xBet: czym jest to biuro bukmacherskie”, krótko wspomnieliśmy o historii powstania firmy. Wielu początkujących graczy może nie wiedzieć, że ta znana na całym świecie marka pochodzi z Rosji. Ale mimo to, dziś jej działalność na terenie Federacji Rosyjskiej jest objęta zakazem. Chodzi o licencję, którą firma wykorzystuje do świadczenia swoich usług. Firma bukmacherska 1xBet jako jedna z pierwszych na rynku krajowym uruchomiła stronę internetową z zakładami online (2012). Do swojej działalności wykorzystuje licencję #1668/JAZ wydaną przez organizację Curacao eGaming. Ponieważ autoryzacja została wydana przez firmę offshore, nie wszystkie państwa, które zalegalizowały bukmacherów, biorą ją pod uwagę. Z tego powodu 1xbet jest zakazany w niektórych krajach, na przykład w Rosji. Tutaj użytkownicy mają problemy z dostępem do strony. W innych krajach, takich jak Ukraina, Białoruś czy Kazachstan, portal bukmachera nie jest blokowany. Jednak nadal jest on uważany za nielegalny. Uzyskanie licencji krajowej może rozwiązać ten problem. Jednak nie zawsze pomaga to bukmacherowi 1xBet, ponieważ wymaga on dodatkowych procedur biurokratycznych i zapłacenia sporej sumy za licencję krajową

1xBet разрешена в Казахстане

Firma bukmacherska 1xBet jest zakazana w Rosji: powody blokady?

W 2006 roku Federacja Rosyjska uchwaliła ustawę „O państwowej regulacji działalności hazardowej”. Od 2021 roku ustawa ta była wielokrotnie nowelizowana. Ponadto dodano dodatkowe decyzje rządu rosyjskiego i Federalnej Służby Podatkowej, które zmieniły zasady gry na rynku. Dziś, aby uzyskać licencję na świadczenie usług online i offline, biuro musi:

  • Posiadać siedzibę (zarejestrowaną firmę) w Rosji.
  • Posiadać licencję od Federalnej Służby Podatkowej.
  • Zintegrować się z jednym z TSUPIS – centrum rozliczeniowym dla transferu zakładów interaktywnych.
  • Usunąć z oferty wszystkie gry hazardowe i kasyna.

Ponieważ bukmacher 1xBet skoncentrował się na ekspansji online i aktywnie rozwija sekcje z kasynami i hazardem, postanowiono przenieść wszystkie biura do innej firmy. W 2016 roku cały biznes 1xBet w RF został przeniesiony do 1xStavka, nowego bukmachera, który spełnia wszystkie wymagania rosyjskiego ustawodawstwa. Jeśli przyjrzeć się bliżej tej firmie to jest to mniejszy brat 1xBet. O różnicach między 1xBet a 1xStavka pisaliśmy w osobnym artykule. Jednak Rosjanie mogą korzystać z usług 1xbet. Aby to zrobić, należy znaleźć działający mirror lub zainstalować specjalne oprogramowanie do zmiany adresu IP i punktu połączenia.

Czy 1xbet jest dozwolony na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie?

Wśród użytkowników portalu hazardowego 1xbet jest wielu obstawiających z Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu. Sprzyja temu ciekawa oferta bukmacherska, dostępność tłumaczenia strony na język rosyjski i języki narodowe (oprócz białoruskiego) oraz całkiem niezłe bonusy. Kolejnym dodatkowym czynnikiem jest dostępność strony internetowej 1xBet. Nie jest ona blokowana przez lokalnych providerów, z wyjątkiem Białorusi, gdzie problemy z odwiedzeniem oficjalnego portalu zaczęły się w 2021 roku. 1хБет запрещен в Беларуси Na Ukrainie wejście na stronę 1xbet.com otwiera jeden z oficjalnych mirrorów. Jest to robione w celu dywersyfikacji ruchu i obejścia ewentualnych blokad przez lokalnych dostawców internetu. W rzadkich przypadkach przekierowanie na mirror nie działa i można zobaczyć komunikat, że 1xBet jest zablokowany na Ukrainie. Nie jest to jednak prawdą. Dodatkowo na forach można przeczytać o tym, że bukmacher chce uzyskać ukraińską licencję, aby móc reklamować się w mediach i sponsorować kluby sportowe. Ale na razie to tylko czcze gadanie. Na Białorusi, zgodnie z prawem tego kraju, aby móc świadczyć usługi w sieci, należy zarejestrować ośrodki hazardowe. 1xbet nie miał z tym problemów do 2021 roku. Ponieważ nadzór nad działalnością bukmacherów, przewidziany w dekrecie Prezydenta Republiki Białorusi, został zaostrzony, licencja wielu firm nie została odnowiona. Dlatego od kwietnia 2021 roku dostęp do 1xbet.by jest zabroniony. Gracze mogą jednak korzystać z rzeczywistych mirrorów lub innych narzędzi, aby ominąć zakaz 1xbet na Białorusi. Rząd Kazachstanu nie zabrania działania stron zagranicznych bukmacherów, które zostały zarejestrowane w „Komitecie Przemysłu Turystycznego Ministerstwa Kultury i Sportu Republiki Kazachstanu”. 1xbet otrzymał zezwolenia w 2016 roku i kontynuował licencję w 2020 roku. Dlatego strona internetowa firmy 1xbet.kz jest całkowicie legalna, jak również działalność biura w Kazachstanie.

Istotne wiadomości