Intro

Co to jest handicap w 1xBet i jak z niego korzystać?

Фора 1xBet
W ofercie zakładów bukmacherskich 1xBet znajduje się wiele wydarzeń sportowych. Jednak nie na wszystkie mecze bukmacher oferuje dobre kursy. Jeśli interesuje Cię konkretny mecz, a kursy na to, czy dany zawodnik lub drużyna wygrają nie są wysokie, możesz postawić na sumę w 1xBet lub na handicap. O tym drugim typie zakładu będzie mowa w dzisiejszym artykule

Logo 1xbet
100% bonus do 100 EUR

1xBet rejestracja1xBet rejestracja

Najlepszy alternatywny bukmacher, jeśli 1xbet nie działa w Twoim kraju:

Co to jest handicap w zakładach 1xBet?

Początkujący gracze często stosują najprostsze warianty, czyli zwycięstwo jednej drużyny, drugiej lub remis. Z czasem jednak, gdy nabiera się coraz większego doświadczenia, preferuje się zakłady totals i handicapy. Handicap w 1xbet to zakład na drużynę lub sportowca z wartością dodaną do wyniku końcowego. Może to być bramka w piłce nożnej, krążki w hokeju, punkty w tenisie lub inne wskaźniki statystyczne. Handicapy oznaczane są literą F z dodaną ręką (1 lub 2), wartością liczbową oraz znakiem „+” i „-„. Na przykład F1(0) i F2(+1). Wychodząc z tego, formy dzielą się na dodatnie, ujemne i zerowe. Opiszmy pokrótce charakterystykę każdego typu według znaku:

  • Handicapydodatnie to zakłady z lub bez znaku plusa. W tym przypadku wybrana strona uzyskuje przewagę. Użytkownik zakłada, że dany zawodnik lub drużyna nie może przegrać o ten margines. Na przykład, użytkownik obstawia F2(+1) w meczu piłki nożnej pomiędzy Francją a Ukrainą. Aby wygrać, gracz potrzebuje, aby drużyna z Ukrainy wygrała mecz lub zremisowała. Jeśli przegra 1 bramką, zakład zostanie zwrócony w całości, a jeśli przegra 2 lub więcej bramkami, zakład będzie przegrany.
  • Negatywne handicapy to zakłady z minusem. W tych zakładach strona musi wygrać z przewagą wskazaną w handicapie. Na przykład, w meczu piłki nożnej pomiędzy Polską a Estonią, F1(-1,5) oznacza, że polska drużyna musi wygrać z przewagą 2 lub więcej bramek. W przypadku zwycięstwa jedną bramką, remisu lub porażki, zakład nie zostanie zwrócony.
  • Nil – zakład na równych przeciwników. W tym przypadku najważniejsze jest to, że zakład musi zostać zagrany, różnica w wyniku nie jest brana pod uwagę. Na przykład, w meczu piłki nożnej pomiędzy Anglią i Francją, F1(0) oznacza, że zakład będzie wygrany, jeśli wygra drużyna angielska (liczba bramek się nie liczy). Jeśli drużyny zremisują, zakład zostanie zwrócony, a jeśli przegrają, przepadnie.

Niektóre źródła podają osobny rodzaj handicapu na statystyki. W tych zakładach brane są pod uwagę inne wartości liczbowe. Jednak w swoim rodzaju nie różnią się one zbytnio od zwykłych forwardów.

Jakie są różne rodzaje handicapów w 1xBet?

Przepadki w 1xBet są dość popularnym typem zakładów wśród użytkowników z wielu krajów i rynków. Na stronie bukmachera dostępne są następujące opcje: ułamkowe i całkowite (zwykłe), europejskie (handicapy) oraz azjatyckie (ćwiartki). Przyjrzyjmy się każdej z opcji:

  • Ułamkowe to handicapy, które zawierają odpowiednio połówki w wartościach liczbowych i liczby całkowite w wartościach całkowitych. Na przykład, F1(+0.5), F2(-2.0). Różnica między nimi polega na tym, że handicap z handicapem całkowitym podlega zwrotowi, podczas gdy handicap z handicapem ułamkowym nie.
  • Handicapeuropejski lub handicap ułamkowy to handicap, który daje graczowi 3 opcje zakładów jednocześnie. W tym przypadku wygrana jest możliwa tylko wtedy, gdy mecz zakończy się wybraną wartością liczbową. Na przykład, dla handicapu europejskiego (2-0) w piłce nożnej, pierwsza drużyna musi wygrać 2 bramkami. Zwycięstwo 3-0, 1-0 oznacza przegraną w zakładzie. Inne wyniki meczów również będą oznaczać przegraną.
  • Handicap azjatycki to handicap, który wykorzystuje ćwiartki. Zakład ten wykorzystuje 2 zakłady z sąsiadującymi wartościami – handicap z połówką i liczbą całkowitą. Na przykład F1(-1,25) oznacza zarówno F1(-1,0) jak i F1(-1,5). Dlatego niektórzy bukmacherzy określają taki handicap jako podwójny kurs.

1хБет линия ставок Handicapy europejskie, ułamkowe i całkowite są najbardziej popularne wśród użytkowników z Europy Wschodniej. Wszystkie te warianty można znaleźć na stronie 1xBet

Jaka jest różnica między handicapem a handicapem w 1xBet?

Dość częstym pytaniem wśród początkujących graczy jest „Czy handicap i handicap w 1xBet to to samo”? Odpowiedź zależy od tego, jakiej terminologii i interpretacji użyjemy. W naszym artykule tylko handicap europejski odnosi się do handicapu. Używamy terminologii stosowanej przez bukmachera 1xBet. W różnych źródłach w internecie można jednak znaleźć równoległe zastosowania handicapu i handicapu (synonimy). Jeśli spojrzeć na zasadę obliczania handicapu na stronie biura bukmacherskiego, wygrywają tylko te zakłady, w których wartość liczbowa w wyniku jest respektowana. Nie są przyznawane żadne zwroty. Handicap jest więc handicapem europejskim, jak opisano powyżej. Jeśli przyjmiemy inne warianty handicapów według indeksów, to użytkownicy mają możliwość wygrania przy różnych wynikach meczu lub zwrotu zakładu. I to nie jest dokładnie ten handicap, który jest obliczany na stronie zakładów 1xBet.

Jak obstawiać handicap w 1xBet?

Proces obstawiania zakładu na head start jest dość prosty. Jedyną trudnością może być wybór odpowiedniego formatu zakładu. Bukmacher 1xBet oferuje różne wartości liczbowe, które warto rozważyć przed postawieniem zakładu. Ważne jest również, aby dobrze zapoznać się z meczem przed obstawieniem. Niezrozumienie zasad działania handicapów w 1xBet może doprowadzić do przegrania zakładu. Aby postawić zakład na formę w 1xBet musisz:

  1. Wybierz interesujący Cię zakład z oferty bukmachera.
  2. Wybierz pożądaną wartość liczbową. W tym celu można przejść na stronę z zakładami i zobaczyć wszystkie dostępne opcje. Jeśli gracz znajduje się na stronie z wszystkimi zdarzeniami, warto kliknąć na wartość liczbową pomiędzy kursami. Wówczas otworzy się okno wyboru wartości.
  3. Kliknij na wybranym kursie i przenieś zakład na kupon.
  4. Wprowadź wielkość zakładu i wybierz inne wartości do obstawienia.

Ставки на фору 1xBet Jak widać, postawienie handicapu nie zajmuje dużo czasu. Więcej uwagi należy poświęcić na przewidywanie wyniku. Na tym właśnie polega sukces w zakładach bukmacherskich. Dla początkujących polecamy naszą Szkołę Obstawiania.

Więcej pytań na temat handicapów 1xBet:

✅ Co oznacza handicap w 1xBet?

Handicap to zakład, w którym jedna ze stron uzyskuje przewagę liczbową (liczba bramek, punktów, fauli itp.). Wynik zakładu zależy od liczby, znaku (plus lub minus) oraz rodzaju zakładu. Więcej informacji na temat obliczania przegranych można znaleźć w artykule.

▶️ Jakie są różne podziały w 1xBet?

Istnieje kilka sposobów na klasyfikację zakładów forward: według znaku i według typu. Patrząc na znak, dzielimy forfeity na pozytywne, negatywne i zerowe. Pod względem handicapu rozróżniamy handicapy ułamkowe i całkowite, handicapy europejskie i handicapy azjatyckie. Krótkie zestawienie cech szczególnych każdego handicapu znajduje się w artykule.

❔ Jak założyć handicap w 1xBet?

Aby postawić handicap, gracz musi wybrać wymaganą wartość liczbową, a następnie kurs, który chce postawić. Można to zrobić na stronie zakładów lub w sekcji linii bukmachera. Potem następuje standardowa procedura: dodajemy wynik do kuponu i wnosimy zakład na żądaną kwotę.

Istotne wiadomości